Elias Martin tuschlavering daterad 1774

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ELIAS MARTIN (1739-1818): "Mitt kjök i London 1774", tuschlavering, ca 20x20,5 cm

Proveniens: Conte Giuseppe Bramer de Saint-Simon, Tysklands ambassadör i Italien, dog i Florens 1873

Fäst på papper

515318

2018-02-07