Hans Hedberg vindruvsklase starkeldsfajans

Klubbat för:

60 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

HANS HEDBERG, skulptur, Biot, Frankrike, i form av en vindruvsklase, starkeldsfajans, glasyr i grönt,signerad HHg, vindruvsklasen höjd 23 cm, längd 46 cm

Proveniens: Inköpt direkt av konstnären

Glasyrskador

515342

2018-01-24