Hans Hedberg vindruvsklase starkeldsfajans
Klubbat för:
60 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
HANS HEDBERG, skulptur, Biot, Frankrike, i form av en vindruvsklase, starkeldsfajans, glasyr i grönt,signerad HHg, vindruvsklasen höjd 23 cm, längd 46 cm
Proveniens: Inköpt direkt av konstnären
Glasyrskador
515342
2018-01-24