Appliquer 1800-talets första hälft Frankrike

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

APPLIQUER, 4 st., Louis-Philippe, Frankrike, för vardera två ljus, gjutarmärkta B N, brännförgylld och mörkpatinerad brons, väggfäste i form av bladornament, ljusarmar och droppskålar med akantusblad, höjd ca 18 cm

Smärre slitage, borrade för el

515359

2018-01-25