Appliquer 1800-talets första hälft Frankrike
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
APPLIQUER, 4 st., Louis-Philippe, Frankrike, för vardera två ljus, gjutarmärkta B N, brännförgylld och mörkpatinerad brons, väggfäste i form av bladornament, ljusarmar och droppskålar med akantusblad, höjd ca 18 cm
Smärre slitage, borrade för el
515359
2018-01-25