Design Poul Kjaerholm matbord PK50
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POUL KJAERHOLM, "PK50", matbord, E Kold Christiansen, Danmark, formgivningsår 1964, bordsskiva fanérad i oregon pine, stålben, samtliga ben stämplade med E Koldings monogram, höjd ca 62, 195x80 cm
Bordskiva med ytskador och fläckar
515388
2018-01-24