Design Poul Kjaerholm matbord PK50

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

POUL KJAERHOLM, "PK50", matbord, E Kold Christiansen, Danmark, formgivningsår 1964, bordsskiva fanérad i oregon pine, stålben, samtliga ben stämplade med E Koldings monogram, höjd ca 62, 195x80 cm

Bordskiva med ytskador och fläckar

515388

2018-01-24