Poul Henningsen PH5 takarmatur Louis Poulsen
2018-01-25
515497
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
POUL HENNINGSEN, "PH5", takarmatur, Louis Poulsen, Danmark, 1900-tal, skärmar lackerade i vitt och blått, höjd ca 28, diameter ca 50 cm
Bruksslitage, ej funktionstestad