Skrivbord sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKRIVBORD med UPPSATS, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerat med mahogny, lister och beslag av mässing, uppsats med jalusidörr, invändigt med fack och lådinredning, sarge med låda med fackinredning, fotavslut i mässing, höjd ca 75/108, 90x74 cm

Slitage, skador, fläckar, senare skrivyta, listdelar och nyckel saknas, skadat lås i jalusi

515597

2018-01-25