Prins Eugen teckning

 Prins Eugen teckning
 Prins Eugen teckning
 Prins Eugen teckning
 Prins Eugen teckning

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

PRINS EUGEN (1865-1947): Stort moln över Tyresö kyrka, signerad och daterad Eugen 1896, blyerts och tuschpenna på papper, 24,5x18,5 cm

Proveniens: Inköpt på Konstnärsklubbens julaktion, troligen på 1960-talet.

Ena hörnet med hål efter häftstift

515692

2018-01-30