Prins Eugen teckning
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PRINS EUGEN (1865-1947): Stort moln över Tyresö kyrka, signerad och daterad Eugen 1896, blyerts och tuschpenna på papper, 24,5x18,5 cm
Proveniens: Inköpt på Konstnärsklubbens julaktion, troligen på 1960-talet.
Ena hörnet med hål efter häftstift
515692
2018-01-30