Kniv Kongo

Kniv Kongo
Kniv Kongo
Kniv Kongo
Kniv Kongo
Kniv Kongo
Kniv Kongo
Kniv Kongo
Kniv Kongo

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

CEREMONIKNIV, "trombash", 1900-talets mitt, Mangbetu, orientaleprovinsen, Kongo, järnsmide, skarpslipat tveeggat delvis genombrutet blad med mittås, fäste i trä med dekor av tvinnat järntråd, total längd ca 35 cm

Mindre slitage, smärre spricka

515865

2018-01-26