Vas
2018-02-06
515943
| Klubbat belopp | 7 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
VAS, Kina, 17/1800-tal, porslin, dekor i underglasyrblått, höjd ca 33 cm
En samling orientaliskt porslin
obetydligt slitage