Krus 2 st samt mindre vas

Krus 2 st samt mindre vas
Krus 2 st samt mindre vas
Krus 2 st samt mindre vas
Krus 2 st samt mindre vas
Krus 2 st samt mindre vas
Krus 2 st samt mindre vas

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KRUS 2 st., SAMT MINDRE VAS, Kina, 1600-tal, porslin, dekor i underglasyrblått, höjd 7 - 10 cm

En samling orientaliskt porslin

mindre vasen med lagning vid mynning, smärre nagg, slitage

515983

2018-02-06