Grete Prytz Kittelsen fat sterling silver
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GRETE PRYTZ KITTELSEN, fat, sterling silver och emalj, 1940-/50-tal, Jacob Tostrup Oslo, stämplar samt gåvogravyr undertill, höjd 32 mm, ca 67,5 x 15,7 cm, total vikt ca 1800 g.
Bortfall av samt brusten emalj vid kortsidorna.
516031
2018-01-27