Grete Prytz Kittelsen fat sterling silver

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GRETE PRYTZ KITTELSEN, fat, sterling silver och emalj, 1940-/50-tal, Jacob Tostrup Oslo, stämplar samt gåvogravyr undertill, höjd 32 mm, ca 67,5 x 15,7 cm, total vikt ca 1800 g.

Bortfall av samt brusten emalj vid kortsidorna.

516031

2018-01-27