Grete Prytz Kittelsen
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GRETE PRYTZ KITTELSEN, skrin, silver och emalj, 1940-/50-tal, Jacob Tostrup Oslo, stämplar samt gåvogravyr på lockets insida, insides klätt med trä, höjd ca 6,5, 16 x 26 cm, total vikt ca 2200 g.
Smärre slitage, träet med några fläckar.
516040
2018-01-27