Grete Prytz Kittelsen

Grete Prytz Kittelsen
Grete Prytz Kittelsen
Grete Prytz Kittelsen
Grete Prytz Kittelsen
Grete Prytz Kittelsen
Grete Prytz Kittelsen
Grete Prytz Kittelsen
Grete Prytz Kittelsen
Grete Prytz Kittelsen
Grete Prytz Kittelsen

Klubbat för:

7 800 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

GRETE PRYTZ KITTELSEN, skrin, silver och emalj, 1940-/50-tal, Jacob Tostrup Oslo, stämplar samt gåvogravyr på lockets insida, insides klätt med trä, höjd ca 6,5, 16 x 26 cm, total vikt ca 2200 g.

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, träet med några fläckar.

516040

2018-01-27