Tulpanvaser Kina 1900-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av flodlandskap med pagoder samt figurer i underglasyrblått, botten med Kangxis fyra karaktärers märke, höjd ca 23 cm
Smärre nagg, slitage
516119
2018-01-27