Tulpanvaser Kina 1900-tal

Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal
Tulpanvaser Kina 1900-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av flodlandskap med pagoder samt figurer i underglasyrblått, botten med Kangxis fyra karaktärers märke, höjd ca 23 cm

Smärre nagg, slitage

516119

2018-01-27