Penselställ Kina

Penselställ Kina
Penselställ Kina
Penselställ Kina
Penselställ Kina
Penselställ Kina
Penselställ Kina
Penselställ Kina
Penselställ Kina
Penselställ Kina
Penselställ Kina

Klubbat för:

650 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

PENSELSTÄLL, porslin, Kina, 1900-tal, celadonglasyr, i form av slingrande drake runt bergsformation, längd ca 20, höjd ca 13 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg

516149

2018-01-27