Bordslampa Böhlmarks Lampfabrik Belysningstema

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BÖHLMARKS, bordslampa, 1940-tal, Harald Notini, fot och skärm i mässing, delvis läderklätt skaft, märkt under fot med Böhlmarks logotyp samt 15525, höjd ca 45 cm

Slitage, senare dragen el och strömbrytare, glasskärm saknas

516205

2018-01-31