Ring med hänge 18k guld
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RING samt HÄNGE, 18k guld, ringen med fasettslipad, syntetisk, blå spinell, G Dahlgren & Co, Malmö, 1954, ringstorlek 16,75, hänget med fasettslipad blå pastesten, öglan stämplad Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1945, höjd ca 3 cm, totalvikt ca 7,5
Baksidan av hänget med lagningar, bruksslitage
516336
2018-01-28