Ring med hänge 18k guld

Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld
Ring med hänge 18k guld

Klubbat för:

1 500 SEK

2 500 SEK

RING samt HÄNGE, 18k guld, ringen med fasettslipad, syntetisk, blå spinell, G Dahlgren & Co, Malmö, 1954, ringstorlek 16,75, hänget med fasettslipad blå pastesten, öglan stämplad Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1945, höjd ca 3 cm, totalvikt ca 7,5

Baksidan av hänget med lagningar, bruksslitage

516336

2018-01-28