Bägare skålar vas sillver Öhman
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄGARE, 3 par, SKÅLAR, 2 st, VAS, silver, Öhmans Eft P Aug Lycksele, delvis monogramsignerade MÖ (Martin Öhman), 1950/60-tal, höjd ca 4-5,5 cm, vikt ca 571 g
En skål med gravyr, en bägare med gravyr undertill, vasen med mindre kantbuckla
516413
2018-01-29