Golvlampa Böhlmarks Belysningstema
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÖHLMARKS, golvlampa, 1930-tal, Harald Notini, höj- och sänkbar, fot, skaft och i skärm i målad metall, under foten märkt 15028, höjd ca 126 cm
Dragsnöre saknas, ytslitage, fläckar, en fot saknas, sannolikt delvis senare målning
516459
2018-01-31