Stolar senempire

Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire
Stolar senempire

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, 9 st, 1800-talets mitt, senempire, tuschmärkt Anders Gunnarsson i Skäggered, betsad björk, ryggbrickan delvis fanerad, träskuren dekor, sitthöjd ca 45 cm

LITTERATUR:
Birgitta Martinus: Stolar från Lindome, Västerås 2012, jämför liknande stol sidan 231 ff

Skador, lagningar, bortfall, lösa delar medföljer, varierande klädsel

516622

2018-01-30