Såssnipa Kina Famille rose 1700-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, konturerad kant, europeiserande dekor av blommor vid trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt guld, fleur de lisbård, längd ca 20 cm

Smärre slitage

516758

2018-01-30