Såssnipa Kina Famille rose 1700-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, konturerad kant, europeiserande dekor av blommor vid trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt guld, fleur de lisbård, längd ca 20 cm
Smärre slitage
516758
2018-01-30