Skrivbordslampa Belysningstema

Klubbat för:

1 400 SEK

1 200 SEK

ERPE, skrivbordslampa, s.k. Banker´s lamp, 1930/40-tal, Beligien, fot i svartlackad metall, skärm i bakelit, skäm invändigt märkt Made in Belgium, etikettmärkt, höjd ca 38 cm

Smärre slitage, skärm invändigt med slitage, senare strömbrytare

516835

2018-01-31