Lisa Larson Nils Thorsson
Closed
2018-01-31
516999
| Sold for | 400 SEK |
| Estimate | 1 000 SEK |
RELIEF, ÄGGKOPPAR, 2 st, Lisa Larson, Gustavsberg, "Rundel", 1969-1972, SKÅL, Nils Thorsson, Kunglig Dansk, stengods, 1900-talets andra hälft, skålens mått ca 27x27
Reliefen med invändig nagg, skålen med obetydlig fotnagg