Lisa Larson Nils Thorsson
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
RELIEF, ÄGGKOPPAR, 2 st, Lisa Larson, Gustavsberg, "Rundel", 1969-1972, SKÅL, Nils Thorsson, Kunglig Dansk, stengods, 1900-talets andra hälft, skålens mått ca 27x27
Reliefen med invändig nagg, skålen med obetydlig fotnagg
516999
2018-01-31