G A Berg fåtölj Torparen med fotpall
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUSTAV AXEL BERG, fåtölj med fotpall, Torparen, 1940-tal, stomme i formböjd björk, pallen i betsad bok, klädsel i brun textil, höjd ca 78, sitthöjd 35 cm
Bruksslitage, sannolikt senare klädsel, pallen möjligen ej tillhörande
517016
2018-01-31