G A Berg fåtölj Torparen med fotpall

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUSTAV AXEL BERG, fåtölj med fotpall, Torparen, 1940-tal, stomme i formböjd björk, pallen i betsad bok, klädsel i brun textil, höjd ca 78, sitthöjd 35 cm

Bruksslitage, sannolikt senare klädsel, pallen möjligen ej tillhörande

517016

2018-01-31