Urnyckel brosch sigill

Urnyckel brosch sigill
Urnyckel brosch sigill
Urnyckel brosch sigill
Urnyckel brosch sigill

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

URNYCKEL, 1800-tal, otydliga stämplar, BROSCH, slingrande orm, dekor med fasettslipade granater, MINIATYRORDEN, Vasa, delvis 18 k guld, BROSCH, silver, fasettslipade glasstenar, BROSCH, oädel metall, äldre fasettslipade granater

Granatbrosch saknar en sten samt med tennlödningar, ormbrosch saknar granatdel och med tennlödningar, vasaordens ögla ej ihoplödd, urnyckel med bucklor

517126

2018-02-01