Reflecto-Lux industrilampor
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
INDUSTRILAMPOR, 1 par, märkta Reflecto-Lux, 1900-talets andra hälft, metallskärmar emaljerade i svart med vit insida, gummisladdar, upphängning med stålvajer, höjd ca 32 cm, sladdlängd ca 5 m
PROVENIENS: Spårvägsmuseet i Stockholm
Bruksslitage
517168
2018-02-01