Servis Gustavsberg
2018-02-01
517178
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GUSTAVSBERG, servis, 83 dlr, möjligen Wilhelm Kåge, 1960-tal, benporslin, vitt med räfflad dekor och förgyllda kanter, bestående av: 12 förrättstallrikar, 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 assietter, 11 kaffekoppar, 11 kaffefat, samt gräddkanna