Samuel Edmund Waller, olja
Valmis
2018-02-01
517249
| Korkein tarjous | 13 000 SEK |
| Arviointi | 15 000 SEK |
SAMUEL EDMUND WALLER (1850-1903): "Sunday in Iceland, going to church", signerad och daterad S E Waller 1873, olja på duk, 54x102 cm
På baksidan rest av etikett: "Sunday in Iceland *** church"
Krackeleringar, färgbortfall