Kompasser 2 st 1900-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
KOMPASSER, 2 st, 1900-talets första hälft, mässing och glas, 1 med gyrodel, märkt "2930 AB Lyth Stockholm". 1 med ej komplett gyrodel, märkt "230 Herman Gotthardt Malmö" , Ø 13,55 respektive 19 cm
Kuntoraportti
517277
Päivämäärä:
2018-02-01