J.E. Blomqvist fåtölj Uppsala
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
J.E. BLOMQVIST, fåtölj, Uppsala, 1940-tal, mahogny, fast stoppad klädsel i rött ylletyg med pärlspikning, armstöd i rött skinn med pärlspikning, brickmärkt AKTIEBOLAG J E BLOMQVIST UPPSALA samt AB JEB U, höjd 91 cm
smärre slitage, armstödens skinnklädsel sekundär
517350
2018-02-12