Marjatta Nuoreva Finland

Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARJATTA NUOREVA (Finland, född 1944): Svit om 12 st blad: "Mörkrets ljus", signerade, numrerade 63/100, mezzotint och torrnål, bladmått ca 56x78 resp 78x56 cm, bladens titlar, "Ljus och mörker", "Förtröstan", "Flygare", "Övergiven", "Ljuset", "Den svarta ängeln", "Förlorad", "På vägen", "Utan mask", "Han", "Hon", "Skuggor". Häfte medföljer

Oramade

517360

2018-02-02