Marjatta Nuoreva Finland
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARJATTA NUOREVA (Finland, född 1944): Svit om 12 st blad: "Mörkrets ljus", signerade, numrerade 63/100, mezzotint och torrnål, bladmått ca 56x78 resp 78x56 cm, bladens titlar, "Ljus och mörker", "Förtröstan", "Flygare", "Övergiven", "Ljuset", "Den svarta ängeln", "Förlorad", "På vägen", "Utan mask", "Han", "Hon", "Skuggor". Häfte medföljer
Oramade
517360
2018-02-02