Karmstolar Biedermeier
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, bonad björk samt valnöt, troligen Danmark, 1800-talets mitt, Biedermeier, genombruten ryggbricka med antikiserande intarsia av jaktgudinnan Diana och faun, svärtade detaljer, randig klädsel, sitthöjd ca 45 cm
Smärre slitage
517410
2018-02-02