Karmstolar Biedermeier

Karmstolar Biedermeier
Karmstolar Biedermeier
Karmstolar Biedermeier
Karmstolar Biedermeier
Karmstolar Biedermeier
Karmstolar Biedermeier
Karmstolar Biedermeier
Karmstolar Biedermeier

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, bonad björk samt valnöt, troligen Danmark, 1800-talets mitt, Biedermeier, genombruten ryggbricka med antikiserande intarsia av jaktgudinnan Diana och faun, svärtade detaljer, randig klädsel, sitthöjd ca 45 cm

Smärre slitage

517410

2018-02-02