Sybord 1800-tal Biedermeier

Sybord 1800-tal Biedermeier
Sybord 1800-tal Biedermeier
Sybord 1800-tal Biedermeier
Sybord 1800-tal Biedermeier
Sybord 1800-tal Biedermeier
Sybord 1800-tal Biedermeier
Sybord 1800-tal Biedermeier
Sybord 1800-tal Biedermeier
Sybord 1800-tal Biedermeier
Sybord 1800-tal Biedermeier

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SYBORD, fanerat i mahogny, troligen Danmark, 1800-talets mitt, Biedermeier, benställning i form av parställda lyror, textilklädd fotplatta, intarsiadekor av bland annat antikiserande kvinnogestalt, fällbar skiva med fackinredning, på hjultrissor, höjd ca 77, 61x46 cm, nyckel (1) medföljer

Slitage, lock invändigt något slagna

517411

2018-02-02