Sybord 1800-tal Biedermeier
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SYBORD, fanerat i mahogny, troligen Danmark, 1800-talets mitt, Biedermeier, benställning i form av parställda lyror, textilklädd fotplatta, intarsiadekor av bland annat antikiserande kvinnogestalt, fällbar skiva med fackinredning, på hjultrissor, höjd ca 77, 61x46 cm, nyckel (1) medföljer
Slitage, lock invändigt något slagna
517411
2018-02-02