Oidentifierad konstnär miniatyrporträtt

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, miniatyr, 1700/1800-tal, mansporträtt, gouache på elfenben, ramen är från 1800-talets första hälft och tillverkad i svärtat trä med mässingskant och konvext glas, ca 9 x 8,5 cm.

Smärre slitage på ramen.

517683

2018-02-03