Oidentifierad konstnär miniatyrporträtt
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, miniatyr, 1700/1800-tal, mansporträtt, gouache på elfenben, ramen är från 1800-talets första hälft och tillverkad i svärtat trä med mässingskant och konvext glas, ca 9 x 8,5 cm.
Smärre slitage på ramen.
517683
2018-02-03