Trågsoffa rokoko

Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

TRÅGSOFFA, rokoko, 1700-tal, träskuren dekor, sarg med rocailler och voluter mot gallerverk, svängda ben med volutformade avslut, gråmålad, höjd 83, 223x69 cm

Senare bemålad, slitage, tyg med fläckar

517694

2018-02-03