Trågsoffa rokoko
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TRÅGSOFFA, rokoko, 1700-tal, träskuren dekor, sarg med rocailler och voluter mot gallerverk, svängda ben med volutformade avslut, gråmålad, höjd 83, 223x69 cm
Senare bemålad, slitage, tyg med fläckar
517694
2018-02-03