Robert Wilhelm Ekman akvarell och tusch
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROBERT WILHELM EKMAN (Finland, 1808-1873): Scen med Karl XIV Johan, akvarell och tusch på papper, ca 22,5x27,5 cm
Proveniens: Conte Giuseppe Bramer de Saint-Simon, Tysklands ambassadör i Italien, dog i Florens 1873
Reva
517861
2018-02-07