Robert Wilhelm Ekman akvarell och tusch

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROBERT WILHELM EKMAN (Finland, 1808-1873): Scen med Karl XIV Johan, akvarell och tusch på papper, ca 22,5x27,5 cm

Proveniens: Conte Giuseppe Bramer de Saint-Simon, Tysklands ambassadör i Italien, dog i Florens 1873

Reva

517861

2018-02-07