Ljuskrona mässing

Ljuskrona mässing
Ljuskrona mässing
Ljuskrona mässing
Ljuskrona mässing
Ljuskrona mässing
Ljuskrona mässing

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, för 12 ljus, 1800-tal, mässing, barockstil, höjd 85

PROVENIENS: Prof Oscar Björck, se Svenska Hem feb 1917

517900

2018-02-05