Golvurna porslin Kina

Golvurna porslin Kina
Golvurna porslin Kina
Golvurna porslin Kina
Golvurna porslin Kina
Golvurna porslin Kina
Golvurna porslin Kina
Golvurna porslin Kina
Golvurna porslin Kina

Klubbat för:

650 SEK

1 500 SEK

GOLVURNA, porslin, Kina, 1900-talets början, med hänklar, dekor i underglasyrblått med fåglar och pioner, höjd 58 cm

Fotring med nagg, mynning med glasyrspricka

518090

2018-02-06