Såssnipa Kina Famille rose 1700-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion på trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 24 cm

Lagningar

518123

2018-02-06