Supkopp Ryssland 1700-tal

Supkopp Ryssland 1700-tal
Supkopp Ryssland 1700-tal
Supkopp Ryssland 1700-tal
Supkopp Ryssland 1700-tal
Supkopp Ryssland 1700-tal
Supkopp Ryssland 1700-tal
Supkopp Ryssland 1700-tal
Supkopp Ryssland 1700-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SUPKOPP, silver, Ryssland 1700-tal, fyrsidig på rund fot, ostämplad, punsad dekor av akantus och medaljonger, hänkel i form av en blomma, delvis förgylld, höjd 4 cm, vikt 34 g

PROVENIENS: Maria Dirina, godsägardotter från ett gods nära Kharkov, gift med den svenske affärsmannen Gösta Hellman.

518420

2018-02-07