Dryckeskanna 16/1700-tal
Klubbat för:
8 600 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
DRYCKESKANNA, 16/1700-tal, träskuren dekor, imitationsbemålad, spår av bronsering, undersidan med bomärken, höjd 24,5 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre skador och lagningar, lockknoppen möjligen kompletterad, senare bemålning
518453
2018-02-07