Skål med lock

Skål med lock
Skål med lock
Skål med lock
Skål med lock
Skål med lock
Skål med lock
Skål med lock
Skål med lock
Skål med lock
Skål med lock
Skål med lock
Skål med lock

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAROTT MED LOCK, porslin, Kina, 1800-talets slut, motiv av He Xian´gu med bonde bland moln i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, diameter ca 23 cm, höjd 14 cm

Slitage

518571

2018-02-07