Jan Jansz. Van Der Stoffe oljemålning

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

JAN JANSZ. VAN DER STOFFE (Leiden 1611-1682): Ryttarbatalj, signerad JVD Stoffe, olja på pannå, 67 x 98 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, våren 2001, katalognr 1369

Lagningar, retuscher

518592

2018-03-12