Jan Jansz. Van Der Stoffe oljemålning
Klubbat för:
30 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
JAN JANSZ. VAN DER STOFFE (Leiden 1611-1682): Ryttarbatalj, signerad JVD Stoffe, olja på pannå, 67 x 98 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, våren 2001, katalognr 1369
Lagningar, retuscher
518592
2018-03-12