Alexander van Bredael oljemålning

Klubbat för:

33 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

ALEXANDER VAN BREDAEL (Antwerpen 1663-1720): Allegori över sommaren, signerad A. V. Bredael. F, olja på duk, 66 x 82 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, våren 2001, katalognr 1357

smärre retuscher, lite färgbortfall

518594

2018-03-12