Alf Wallander vas Reijmyre 1913
Klubbat för:
48 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ALF WALLANDER, vas, Reijmyre 1913, överfång i grönt och blått, slipad och etsad dekor av ål och ostron i undervattensfond, signerad Reijmyre A WALLANDER No 322 UNIK AE Boman 1913 (bearbetad av Axel Enoch Boman.), höjd 39,5 cm
Mindre ytskador, fotring med nagg
518629
2018-05-09