Alf Wallander vas Reijmyre 1913

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

ALF WALLANDER, vas, Reijmyre 1913, överfång i grönt och blått, slipad och etsad dekor av ål och ostron i undervattensfond, signerad Reijmyre A WALLANDER No 322 UNIK AE Boman 1913 (bearbetad av Axel Enoch Boman.), höjd 39,5 cm

Mindre ytskador, fotring med nagg

518629

2018-05-09